Entes plug&meter ile Hızlı Montaj …

Entes Güç Kalitesi ve Enerji grubu ürünleri, elektrik şebekelerindeki istenilen elektriksel parametreleri ölçmek için tasarlanmıştır. Cihazların sahip olduğu haberleşme özelliğini kullanarak haberleşme modülleri aracılığıyla enerji ölçümleri tek bir izleme merkezinden takip edilebilir.

Şebeke analizörleri; endüstriyel tesis, AVM ve zincir mağazalar, ticari binalar, kamu binaları, üniversite ve hastaneler, elektrik dağıtım ve iletim şirketleri gibi yerlerde, elektrik kalitesini ve enerji verimliliğini analiz etmektedir. Üretim bantlarında yer alan makinelerin tüketimlerini, şebekedeki harmonikleri ve demandları kaydederek enerji verimliliği sağlamak ve kullanılan enerjinin kalitesini artırmak için gerekli adımların atılmasında şebeke analizörleri yol gösterir.

Plug&Meter teknolojisi Türkiye’de ilk olarak, 3 fazlı akım trafosu ve analizörleri RJ-45 kablosu ile vidalama yapmadan bağlamaktadır. Entes Plug&Meter elektrik panolarında hızlı ve kolay montaj yapmayı sağlar.

Plug&Meter’ın öne çıkan özellikleri:

·        Hızlı montaj

·        Sıfır bağlantı hatası

·        İşçilik maliyetlerinde tasarruf

·        Basit pano kurulumu

Hızlı Montajın Kestirme Yolu
Pano kurulumu yaparken panocuların en çok zamanını alan ve hataya en açık konu belki de Enerji analizörü ile akım trafosu montajıdır. Bu konuda uzun yıllar boyu tecrübe kazanan pano montajcılarının bile montaj sorunları yaşadığı, K-L uçlarını ters bağlayabildiği hatta montaj sırasında enerji altındaki sistemlere montaj yaparken istenmeyen kazalar yaşandığını biliyoruz.

ENTES tüm bu montaj sorunlarını ortadan kaldırırken zaman ve paradan da tasarruf sağlayan yeni bir teknoloji geliştirdi. Bu teknolojinin adı plug&meter.

plug&meter geliştirmesi zor fakat anlatması oldukça kolay bir teknoloji. Kısaca Entes enerji analizörü ile 3 fazlı akım trafosunun sadece bir Ethernet (RJ-45) kablosu ile birbirine bağlanmasını sağlayan yeni bir ürün ailesi geliştirdi. MPR Serisi Yeni Nesil Enerji Analizörlerimiz ile ENS.3M serisi plug&meter akım trafolarını kullanarak plug&meter’ın sağladığı tüm kolaylıklara siz de erişebilirsiniz.

plug&meter Uyumlu Şebeke Analizörleri

Kaynak : ENTES Elektronik Cihazlar İmalat ve Ticaret A.Ş. web sitesi 27.04.2017 tarihli haber bülteni